Nenáročná investice

nenáročná investiceInvestice se zpravidla dělí podle různých ukazatelů. Nejčastěji toto dělení představuje míru zisku a rizika. Investice s vysokým rizikem jsou určeny pro zájemce, kteří si mohou případně dovolit ztratit určitou sumu. Tato suma by nijak neměla ohrozit jejich osobní finanční situaci. Někteří lidé hledají možnost investování, kde by se dále nemuseli o nic starat. Jejich cílem je nenáročná investice.

Investice podle míry rizika

Sem patří takové investice, které jsou rizikové pro poskytovatele peněz. Míra rizika může být velmi široká.

Výši rizika si zpravidla určí investor po dohodě s makléřem

Nejvíce rizikovější jsou investice do akciových titulů v rozvíjejících se zemích. Tyto nové akciové trhy mohou sice nabídnout poměrně vysoký zisk, ale je riskantní investovat sem veškeré své prostředky. Tento způsob tedy nelze označit jako nenáročná investice.

Daleko menší riziko nese obchodování s akciemi podle indexu. Tyto investice se většinou provádí prostřednictvím podílového fondu. Tento fond nakoupí průřez nějakého vyspělého státu, čímž je zaručena stabilita investice.

Nejméně rizikové je ukládání peněz na různé účty. V našem prostředí se jedná o termínované a spořící účty. Tyto vkladové účty nepřinášejí velké zhodnocení našich volných peněz. Jedná se zpravidla o procenta ročně. Na druhou stranu jsou peníze ihned dostupné. Nyní tak záleží na zvážení každého investora, která je pro něj vhodná.