Nejvýhodnější spotřebitelský úvěr

nejvýhodnější spotřebitelský úvěrV současné široké nabídce různých úvěrů se nabízí otázka jak sehnat ten nejvýhodnější. Existují různé možnosti. Každý zájemce o úvěr asi nejdříve zvolí prozkoumávání na internetu. Existují různé recenzní stránky, kde můžeme vidět hodnocení poskytovatelů úvěrů. Nicméně můžeme využít i reference od rodinných příslušníků a známých.

Jak na nejvýhodnější spotřebitelský úvěr

Sehnat opravdu dobrý úvěr vyžaduje spoustu snahy a odhodlání. Jak již bylo zmíněno, nejvýhodnější spotřebitelský úvěr nalezneme důkladným studováním smluv bank a nebankovních společností. Po tomto kroku bychom se měli obrátit na konkrétného poskytovatele úvěru.

Kdo poskytuje spotřebitelské úvěry

Největším poskytovatelem spotřebitelských úvěrů jsou banky. Banky mají ovšem velmi přísná kritéria pro získání půjčky. Banky vyžadují bonitního klienta a jakákoliv prodleva ve splácení může vést k zápisu do rejstříku dlužníků. Nejčastěji se používá registr dlužníků solus.

Nicméně ne každý u bank uspěje. Potom se nabízí varianta obstarat nejvýhodnější spotřebitelský úvěr u nebankovních institucí. Tyto společnosti nejsou tak přísné v požadavcích na zájemce o úvěr, ale mají některé své nevýhody. Mezi největší nevýhodu patří vyšší úroková sazba. Tuto sazbu je velmi důležité sledovat neboť se jedná o náklady na splácení našeho úvěru.

Mezi známé poskytovatele nebankovních úvěrů patří společnost Provident, Essox, Kofidis, Home Credit, Cetelem, Perfekt many a další. Lidé by však měli využívat pouze ověřené společnosti, neboť zde hrozí riziko dluhové pasti a zápis v rejstříku dlužníků.