Nejlepší úvěr

nejlepší úvěrÚvěrů existuje celá řada. Mezi hlavní poskytovatele se řadí banky a nebankovní společnosti. Dnes se podíváme jak najít nejlepší úvěr na našem domácím trhu.

Bude nás zajímat kdo úvěr poskytuje. Dále je důležitá délka úvěru. Nesmíme zapomínat ani na výši celkové částky. Celkově nás bude zajímat celá smlouva a podmínky, za které nám budou poskytnuty peníze.

Úvěry musíme hodnotit podle několika hledisek. Prvním ukazatelem budou úroky. U půjček, které jsou poskytnuté na krátkou dobu se úroky pohybují velmi vysoko. Splatnost začíná od 14 dnů a maximum je na 1 měsíci. Existuje však možnost prodloužení této lhůty. Lze tak učinit za poplatek.

U úvěrů, které jsou poskytnuty na delší období, není úrok tak vysoký. Nicméně i zde je těžké najít ten nejlepší úvěr. Banky sice poskytují výhodné finanční produkty. Nevýhodou je určitá přísnost, kterou uplatňují vůči klientům.

Komu se nepodaří dosáhnout na úvěr od banky, zbývá možnost využít finanční společnost, která se zaměřuje na půjčování peněz. Výběr takové firmy by však měl být velice důsledný, I zde se vyskytuje mnoho nepoctivých společností. Tyto podvodné firmy využívají neznalost svých klientů a předkládají jim záludné smlouvy.

Optimální řešením je tedy učinit vlastní průzkum trhu. Můžeme se dotazovat v internetových diskuzích nebo svých známých a přátel. Námi zvolená společnost tak musí být ověřená a spolehlivá. Podrobnější kritéria hodnocení nebankovních firem si probereme v dalším článku.