Nebankovní úvěry bez zástavy

Získat úvěr od nebankovní instituce je poměrně jednoduché. Skutečně takový úvěr však musí být bez zástavy. Důvodů pro to existuje několik. Některé menší nebankovní firmy si berou do zástavy velké hodnoty v podobě nemovitostí. Takto poskytnutý úvěr je nevýhodný. Celé splácení tak může být ohroženo díky vysokým úrokům.

Jak se však vypořádat se situací, když nenajdeme nebankovní úvěry bez zástavy? V první řadě se musíme zeptat v rodině. Dále se můžeme zeptat našich známých, případně kolegů v práci. Když se nekvalifikujeme pro úvěr my, může to být někdo z rodiny. Toto jsou všechny dostupné metody. Ještě nesmíme zapomenout na jednu. V této poslední variantě si můžeme vzít spolužadatele. Tento krok vidí banky rády, protože se tím snižuje jejich riziko.

Jak zařídit

nebankovní úvěry bez zástavyObecně se takovýto poskytovatel úvěru hledá podle referencí. Poptat se můžeme v práci nebo využít internetové diskuze. Ne každý však do těchto diskuzí píše pravdu a reálné zkušenosti. Některé nebankovní společnosti si zde dělají reklamu a my se nedozvíme reálný stav věcí. My musíme najít takového člověka, který má prokazatelné zkušenosti s nebankovním úvěrem bez zástavy.

Často se také stává, že najdeme vhodného poskytovatele, ale tento poskytovatel nabízí nevýhodné podmínky. Sem patří příliš vysoké úroky nebo půjčená částka je malá. Takto získanou finanční sumu pak nemůžeme použít na naše záměry. Naše záměry s tímto úvěrem však nesmí skončit. Můžeme ještě využít služeb soukromých osob, které poskytují úvěry. Tady si musíme dávat pozor na dvě věci. Musí jít o solidní osobu a pokud možno bez záznamů v trestním rejstříku.