Nebankovní půjčky recenze

Nebankovní půjčky poskytuje v České republice velmi mnoho finančních společností. Zájemce o poskytnutí půjčku u těchto firem často sám nemá informace o serióznosti jednotlivých poskytovatelů nebankovních půjček. Z tohoto důvodu se vyhotovují pro nebankovní půjčky recenze, které mají poukázat na úroveň těchto služeb.

Největší poskytovatelé nebankovních půjček

Mezi největší firmy v tomto oboru patří:

 

  • Cetelem
  • Home Credit
  • Cofidis
  • Provident
  • Profi Credit
  • Credium

Při hodnocení nebankovní půjčky formou recenze nejde pouze o cenu za poskytnutí nebankovní půjčky. Hodnocení musí být závislé na jasných smluvních podmínkách a chování finanční společnosti. Důležité je jestli poskytovatel nebankovních půjček účtuje např. upomínky za pozdní splátkou. Všechny tyto různé poplatky by měly řešit právě recenze nebankovní půjčky.

Upomínky za pozdní splátky

Některé nebankovní společnosti posílají svým klientům upomínky pokud se opozdí se svou splátkou půjčky. Výše této částky se pohybuje od několika desítek korun do 400 korun. V tomto ohledu jsou při žádosti o nebankovní půjčky recenze velmi důležitým nástrojem jak odhalit nekalé praktiky některých firem.
 

 

Pouze ověřené nebankovní společnosti

Lidé by si rozhodně neměli půjčovat peníze u neznámých firem, třeba jen podle inzerátů. Velké nebankovní společnosti jsou jistou zárukou solidnosti. Nicméně i tyto velké společnosti je třeba podrobit občasné kritice. Týká se to zejména příliš dlouhých a nejasných úvěrových smluv.