Nebankovní půjčky pro cizince

Půjčky pro cizince poskytují bankovní i nebankovní společnosti. Většinou je zde podmínka trvalého pobytu. Rozdílné mohou být také podmínky pro občany Evropské unie nebo ze třetích zemích.

 

Podmínky půjčky pro cizince

Hlavní podmínkou pro poskytnutí nebankovní půjčky pro cizince je doložitelné stálé zaměstnání. Příjem se tak může doložit pro zaměstnání nebo pro živnost. Doložit příjmy ze zaměstnání je možné buď výplatní páskou nebo potvrzením přímo od zaměstnavatele. Každý poskytovatel nebankovních půjček pro cizince má tyto podmínky odlišné.
 
nebankovní půjčky pro cizince
 

Záznam v registru

Dále bude zajímat poskytovatele půjček záznam v registru dlužníků. V případě, že žadatel nemá záznam v rejstříku dlužníků je dobré požádat o bankovní půjčku. Pokud již zájemce o úvěr měl v minulosti problémy se splácením, je vhodné přemýšlet o nebankovní půjčce pro cizince.

Celkově lze říci, že cizinci mají velkou možnost jak si půjčit peníze v České republice. Vztahuje se na ně stejný zákon jako na občany České republiky. Samozřejmě rozdíl nastane pokud jde o bankovní nebo nebankovní půjčky. Zde už je třeba znalost jednotlivých právních předpisů.