Nebankovní hypotéka na koupi nemovitosti

nebankovní hypotéka na koupi nemovitostiHypotéka patří podle statistik k nejčastějším způsobům financování bydlení. Banky tak drží první místo v poskytování tohoto zdrojového financování. Není ale pravidlem, že každý může tuto hypotéku dostat. Ne všichni splní podmínky, které si klade banka. Tyto podmínky jsou doopravdy někdy docela přísné. Mnoho lidí pak odchází s nepořízenou. Co však dělat v takovéto situaci. Odpověď bychom mohli dostat pokud nás bude zajímat nebankovní hypotéka na koupi nemovitosti.

Kdo poskytuje nebankovní hypotéky

Mezi nebankovní poskytovatele hypoték se řadí třeba společnost Vita credit. Nalezneme i další firmy, které tyto nebankovní hypotéky mají jako svůj hlavní produkt. Nebankovní hypotéka na koupi nemovitosti je tak adekvátní náhradou za klasický bankovní hypoteční úvěr.

Více informací o podmínkách tohoto financování bydlení se dozvíme na webových stránkách konkrétní společnosti. Neměli bychom ale zapomínat, že bankovní sektor poskytuje peníze za trochu vyšší náklady než normální banky.

Vyšší náklady na nebankovní hypotéku, která je určená pro koupi nemovitosti

Tyto finanční společnosti mají sice volnější podmínky pro schválení, ale zase toto riziko vyvažují zvýšeným úrokem. Tyto instituce se tak kryjí před případným nesplácením. Další variantou jak se pojišťují je vyžadování zástavy. Obvykle poskytnou peníze do výše 50 až 80 procent hodnoty nemovitosti. Ručit se může bytem na který si nebankovní hypotéku bereme nebo již hotovým domem. Rizikovějším klientů se dává možnost přibrat k žádosti až tři spolužadatele.