Levné hypotéky

levné hypotékySnahou každého zájemce o nové bydlení je nalézt opravdu dobré a vhodné hypotéky. Když jsou navíc tyto hypotéky levné, tak to je jistě dobrým signálem pro uchazeče o tyto finance. Najít opravdu levné hypotéky je někdy dost těžké. Velké banky poskytují tyto hypotéky jen velmi bonitní klientům.

Bonita znamená vlastně finanční situaci klienta. Aby někteří klienti mohli získat opravdu levné hypotéky, musí splňovat ty nejpřísnější požadavky. U bank se jedná většinou o požadavek na stálé zaměstnání. Aplikant pro tento úvěr nesmí být ve zkušební době a musí mít pracovní smlouvu na dobu neurčitou.

Dalším požadavkem je nutnost mít adekvátně vysoký plat. Zde uspějí jen dobře placení zaměstnanci. U osob samostatně výdělečně činných se požaduje kopie daňového přiznání. Za jaké období, to záleží na bankovním ústavu. Někdy je třeba doložit 1 období a někdy se musí předložit toto přiznání za 3 daňová období.

Nalézt levné hypotéky je velmi obtížné

Jak již bylo řešeno. Opravdu vhodná hypotéka je dostupná málokomu. Banky i nebankovní sektor má sice širokou nabídku hypoték, ale ty dobré úrokové sazby nabízí jen někomu. Klient může dostat úrok i pod 4 procenta, ale zaslouží si to doložení mnoha různých podkladů. Tyto podklady pak slouží k rozhodování. Rozhodnutí o tom, jestli je žádost schválena provede přidělený bankovní odborník. Zde se obvykle čeká několik dnů až týdnů. Po této době je vyneseno finální rozhodnutí.