Krátkodobé nebankovní půjčky

krátkodobé nebankovní půjčkyKrátkodobé půjčky se poskytují obvykle v menších částkách. Tyto sumy se pohybují od několika stokorun až do desítek tisíc. Nízké částky zde jsou z důvodu rychlého splacení, aby klient nepřecenil své schopnosti splatit danou půjčku. Na finančním trhu nabízí tento typ půjčky jak banky tak nebankovní společnosti.

Nicméně přísná bankovní kritéria nesplňují všichni zájemci o krátkodobou půjčku. Lidé kteří nedostály vysokým bankovním požadavkům tak mohou využít krátkodobé nebankovní půjčky. Tyto půjčky je možné zařídit online přes internetovou stránku dané společnosti.

A co úroky?

Výše úroků u nebankovních půjček bývá zpravidla vyšší než u klasických bank. Jedná se tedy o sazbu několika desítek procent za rok. Důležité je sledovat z tohoto důvodu RPSN, což je roční procentuální sazba nákladů. V tomto údaji jsou zahrnuty veškeré náklady na půjčku.

Délka splácení krátkodobé půjčky

Délka splácení krátkodobé nebankovní půjčky se pohybuje od několika dnů do jednoho měsíce. Nicméně i zde existuje možnost prodloužení doby splácení. Tento úkon však stojí poplatek, jehož výše by měla uvedena ve smlouvě o nebankovní půjčce. Je na klientovi jestli se mu vyplatí toto prodloužení splácení půjčky. Náklady na tento úvěr pak mohou dosti vzrůst a mohou v některých případech znamenat i problémy se splácením krátkodobé půjčky samotné.