Kontokorentní úvěr

kontokorentní úvěrCo všechno představuje kontokorentní úvěr si ukážeme v dnešním díle našeho finančního seriálu. V podstatě jde o čerpání úvěru z našeho běžného účtu. Každý člověk si může v bance založit běžný účet. K tomuto banka může dát nějaké doplňkové služby.

Mezi tyto služby patří různé platební karty a také možnost vzít si kontokorentní úvěr. Prostě s bankovním domem podepíšete smlouvu, která vám dovolí vybírat si peníze z účtu. I když tam žádné nemáte. Záleží na podepsané smlouvě, kolik si můžete půjčit. Obvykle je tento úvěr stanoven do výše několika desítek tisíc korun.

Kde se dá kontokorentní úvěr zařídit

Tento úvěr poskytují prakticky všechny banky. Jeden jen o to, jakou si vyberete. Záviset bude na řadě faktorech. Jedním z faktorů by mohla být známost banky. Měla by to být banka, která působí dlouhou dobu na našem trhu a je tak veřejně ověřená.

Nicméně i nové banky mohou v tomto případě pomoci. Nové bankovní instituce vnesly do tohoto segmentu trhu řadu nových prvků. Především se jedná o bezplatné bankovnictví a vedení bankovního účtu zdarma nebo za mírný poplatek.

My se nyní vrátíme ke kontokorentnímu úvěru. Někdy je brán také jako kreditní karta. Jsou však nějaké rozdíly mezi těmito dvěma instrumenty.

Hlavní otázkou také je jaký úrok budeme za tento úvěr platit. Obecně se říká, že výše úroku u tohoto nástroje je do 30 procent. Je to roční sazba. Splatit se má obyčejně do několika dnů a je jen na nás jaký termín této splátky si zvolíme. Jednoduše se dá také říct, že běžné prvky smlouvy jsou také na straně nabídky tohoto úvěru. Výběr také záleží na našich požadavcích.