Konsolidace půjček

půjčkyMnoho lidí splácí v současnosti více úvěrů najednou. Každá jednotlivá měsíčná splátka představuje náklad do osobního rozpočtu. V této situaci je možné využít řešení v podobě konsolidace půjček.

Jde vlastně o sloučení několika půjček do jednoho úvěru. Nová půjčka nahradí všechny předešlé úvěry a vy budete splácet pouze jednu splátku. Jedná se o splacení stávajících úvěrů jednou částkou a nově přehledně platíte pouze jednu novou celkovou splátku.

Při volbě konsolidace půjček je nutné propočítat důkladně vaši finanční situaci. Díky konsolidaci lze ušetřit dosti peněz, avšak musí být použita ve správném případě.

 

Proč tedy konsolidovat?

Těm kdo využijí konsolidaci půjček se zjednoduší a zpřehlední splátky. Tento krok znamená ve většině případů úsporu. Ušetřit se dá na transakcích, které jsou spojené se splácením několika půjček. Nový větší úvěr lze prodloužit a snížit tak výši měsíční splátky. Je také možnost dosáhnout nižší úrokové sazby.

 

Kdo nabízí konsolidaci půjček?

Jako první na český finanční trh přišla s nabídkou konsolidace půjček společnost GE Money Bank a Komerční banka. Dále se postupně objevovaly další banky s tímto produktem. Jde o ČSOB, Českou spořitelnu, UniCredit, CitiBank, Raiffeisenbank nebo LBBW Bank.

Každá z těchto bank nabízí individuální podmínky ke konsolidaci půjček. Každý klient by si tedy měl důkladně propočítat nabídky a rozhodnou se pouze podle výhodnosti konsolidace úvěrů a nezpůsobit si tak případné problémy do budoucna.