Konsodilace půjček

konsodilace půjčekDnes si ukážeme jak by měla vypadat běžná konsodilace půjček. Pokud chceme konsodilovat naše půjčky, musí nám být jasno několik věcí. Jedná se o to, kolik půjček celkem splácíme. Za každou takovou půjčku platíme extra poplatky. Tyto poplatky nesmírně zatěžují rodinný rozpočet.

S tím se musí něco dělat. Nyní přichází na řadu právě konsodilace půjček. Dáme dohromady všechny naše půjčky a pak splácíme jednu velkou. Toto řešení je plné výhod. Nejvíce se vyplatí klientům, kteří mají plno drobných půjček a nemají tak ani přehled co všechno platí.

Postup při konsodilaci půjček

Nejdříve si vybereme banku nebo nebankovní společnost. Musíme se ujistit, že daný finanční nástroj vůbec zajišťuje. pokud se dozvíme, že ne, tak ve hledání budeme pokračovat. Můžeme se zeptat našich známých nebo příbuzných.

Když ani to nepomůže, můžeme využít internetových diskusních stránek. Zde jsou uživatelé, kteří mají s konsodilací mnoho zkušeností. Tyto reálné zkušenosti se pak projeví v jejich diskusních příspěvcích. Nicméně jejich rady si ještě musíme dodatečně ověřit. Ověření může proběhnout u odborného finančního poradce. Takovýto poradce musí mít certifikát od České národní banky.

Ne vždy je konsodilace půjček vhodná

V každém případě však zmíněná konsodilace není vhodná. Musí dojít k celkové úspoře na našich splátkách. Výši našich splátek si stanovíme my sami.Je dobré prodloužit dobu splácení, abychom zvládali naší půjčku splácet. Stát se tak může po dohodě s bankou. Známe podobné příklady z minulosti, kdy si lidé sjednali tuto konsodilaci příliš vysokou a pak nestačili splácet a muselo se to pak řešit jednáním s bankou. Příprava se tak nesmí zanedbávat.