Komplexní zdravotní pojištění cizinců

komplexní zdravotní pojištění cizincůKaždá zdravotní pojišťovna poskytuje služby pro cizince. Jde o zdravotní pojištění, díky kterému se mohou v České republice pojistit osoby, které nemají české občanství.

Toto komplexní zdravotní pojištění cizinců lze vyjednat třeba u Všeobecné zdravotní pojišťovny. VZP tak poskytuje služby i v tomto sektoru. Zde je nutné vědět co všechno budeme potřebovat pro uzavření zdravotního pojištění. Cizinci si mohou toto pojištění také zařídit v zemi svého původu. Je to velmi jednoduché. Toto lze učinit prostřednictvím internetu nebo telefonického spojení.

Potřebné doklady

Aby bylo možné úspěšně vyřídit komplexní zdravotní pojištění cizinců, budou potřeba některé důležité doklady a podklady. Bude se jednat o doklad totožnosti. V našem případě poslouží národní identifikační karta nebo cestovní pas. Pokud cizinec nic z tohoto nemá, lze se domluvit o použití jiné formu dokladu. Může to být i řidičský průkaz.

Druhy pojištění pro cizince

Cizí státní příslušníci mohou využít některé zvýhodněné balíčky. Tyto balíčky obsahují zdravotní pojistku přímo na míru. Je to sice trochu dražší, ale pokrývá všechna známá zdravotní rizika. Při neexistenci zdravotního pojištění hrozí některá rizika. Zdravotní pojištění je v České republice povinné ze zákona.

Všechna rizika, kdy nebudeme pojištěni tedy známe. Nyní se můžeme vypravit na recenzi jednotlivých pojistek. Jako první nás bude zajímat pravidelná měsíční cena a všechny zdravotní problémy, které budou kryty.