Kolik utrácíme za jídlo

Zdražování potravin je problémem posledních dní. Podle průzkumu společnosti Cetelem toto zdražování vadí přibližně 90 procentům lidí.

Z tohoto důvodu také valná většina spotřebitelů sleduje slevové letáky maloobchodních řetězců. Z průzkumu dále vyplívá, že lidem jde hlavně o kvalitu potravin, ale přitom většina složení konkrétního výrobku vůbec nečte.

 

2000 Kč měsíčně za jídlo?

 

Nejvíce lidí v průzkumu uvedlo, že utratí za potraviny měsíčně kolem 2000 korun. Jedná se o měsíční náklady na osobu. Jde o relativně malou částku a ukazuje na neblahý trend chudnutí velké části celé populace.

Mnoho lidí si tak nemůže dovolit návštěvy restaurací a radši vaří doma. Je jasné, že většina lidí preferuje kvalitní a zdravé potraviny, ale tyto nejsou vždy cenově dostupné.

Samozřejmě jistou výhodu mají lidé bydlící v rodinných domech, kde je možnost vypěstovat si nějaké plodiny nebo chovat domácí zvířectvo. Celé rodiny jsou také ve výhodě, neboť vaření pro větší počet lidí šetří peníze. Nejhůře jsou na tom jednočlenné domácnosti, kde se výdaje za potraviny šplhají do výšin.