Kam investovat v současné době

Mnoho střadatelů řeší dilema kam investovat. Ti šťastnější, kteří mají z výplaty co ušetřit se rozhodují jestli nechat své finance na jistém bankovním účtu nebo zkusit něco více riskantního.

Je pravda, že spořící účty nenabízí velké zhodnocení. Jedná se o zhodnocení, které nepokryje ani inflaci. Nicméně jedná se o produkt, který je ze zákona pojištěný a peníze jsou hned k dispozici.

 

Akcie

Akcie nabízejí jistě možnost jak přijít k zajímavému zhodnocení naší investice. Druhou stránkou je znalost akciového trhu a samotného způsobu investování. Další možností je využití investičního poradce, který je ovšem určen jen pro velmi bonitní klientelu.

 

Nemovitosti

Poslední dobou dochází k poklesu nemovitostí. Nikdo však není schopen říci, jestli je tento pokles již definitivní. Můžeme být svěsky dalšího poklesu cen nemovitostí v další dekádě.

Nabízí se také možnost zakoupenou nemovitost dále pronajímat. Tento krok však vyžaduje větší kapitál nebo hypotéku. Dále jsou zde možné problémy s nájemci nebo dokonce nezájem o pronájem naší nemovitosti. Důležité je tak uvědomění si rizika této investice.