Kalkulačka hypoték

kalkulačka hypotékHypotéka je vůbec nejlevnější způsob jak si pořídit vlastní bydlení. K správnému určení výše hypotéky nám může pomoci kalkulačka hypoték. Asi nejdůležitější věcí, kterou budeme chtít znát je výše hypotéky. Dále procentní poměr poskytnuté hypotéky k hodnotě nemovitosti. Ručit se může kupovanou nemovitostí nebo již existující nemovitostí.
 

Hypoteční úrokové sazby

Výše úroků, které budeme platit za náš úvěr na bydlení závisí na mnoha faktorech. Nejvýhodnější úrok dostanou klienti s trvalým zaměstnáním a vysokým platem. Tito velmi bonitní klienti jsou pro banku dostatečnou zárukou, že budou schopni hypotéku včasně splácet. Toto vám spočítá každá kalkulačka hypoték. Pro klienty, kteří striktně nesplňují bankovní kritéria, jsou k dispozici vyšší úroky a menší poskytnutá suma úvěru.

Kde sehnat hypotéku

Lidé nejčastěji vyřizují hypotéku v bankách. Banky jsou totiž největším poskytovatelem těchto úvěrů. Někteří klienti však nevyhoví bankovním požadavkům a musí se porozhlédnout jinde. V tomto případě se nabízí nebankovní hypotéky, které jsou ovšem trochu více rizikové. Každý zájemce o tuto hypotéku by si měl důkladně spočítat jestli bude schopen tuto nebankovní hypotéku splácet. K tomu stačí kalkulačka hypoték.