Jiří Rusnok – potenciál naší ekonomiky není zcela využitý

Na Fóru Zlatá koruna prohlásil premiér Jiří Rusnok, že Česká republika nemá zdaleka tak nemocnou ekonomiku, jak se všeobecně traduje. Vidí však jisté rezervy ve využití jejího potenciálu. Dále se Rusnok nadějně vyjádřil, že Česká republika a sousední státy mohou s nadějí vzhlížet do budoucnosti.

Jiří Rusnok také prohlásil, že by bylo vhodné, abychom se jako země přihlásili k přijetí jednotné měny euro. Jako možný termín přijetí eura byly označeny roky 2019 až 2021.

jiri rusnok

Dále se na tomto fóru probíralo zdravotnictví. Jako hlavní problém byla uvedena netransparentnost plateb do zdravotnictví. Zároveň by bylo dobré zavedení osobních účtů a elektronizace systému.

Za ČSSD zde vystoupil stínový ministr financí Jan Mládek. Jan Mládek prohlásil, že Česká republika by se měla exportně zaměřovat země jak Čína a Rusko. Mládek se dále vyslovil na omezení kritiky nedostatku svobody v těchto zemích. Takováto kritika prý stojí české hospodářství až desítky tisíc míst.

Úřadující předseda ODS Martin Kuba vyjádřil souhlas se slovy Jana Mládka. Podle Kuby i západní mocnosti postupují v oblasti exportu pragmaticky.