Je úvěrové pojištění důležité?

Každý kdo si někdy žádal o půjčku se jistě setkal s další doplňkovou nabídkou na úvěrové pojištění. Z pohledu banky je to samozřejmě logické. Chce se chránit proti riziku a hlavně to představuje další možnost výdělku. Z pohledu věřitele se však situace s úvěrovým pojištěním může jevit zcela jinak.

Pro věřitele je hlavním důvodem proč nebrat úvěrové pojištění ten, že smlouva o tomto pojištění bývá často plná výluk a měsíční úroky se s tímto poplatkem ještě dále navýší.

Proti čemu nás má uvěrové pojištění vlastně chránit?

 

Běžné úvěrové pojištění pokrývá rizika:

  • smrt
  • trvalá invalidita
  • pracovní neschopnost
  • ztráta zaměstnání

 

Úvěrové pojištění se tedy jeví jako vhodné pro osobu, na které je závislý partner nebo celá rodina. V tomto případě je takové pojištění vhodné a zabrání existenčním problémům v případě nějakého problému se splácením úvěru. Nicméně hlavně záleží na výši platby za tuto pojistku.

Úvěrové pojištění se nevyplatí osobám, které mají určitou finanční rezervu a jsou schopné pokrýt splátky úvěrů na několik měsíců či let dopředu. Na tuto pojistku je důležité myslet hned při uzavírání úvěru a nastavit výši půjčky tak, abychom předešli možným problémům v budoucnosti.