Japonská půjčka

Japonská půjčka spadá do úvěrů, které se poskytují před výplatou. Jde o tzv. rychlé půjčky. V případě japonské půjčky jde o produkt společnosti Home Credit. Jde vlastně o mikropůjčky, které byli poskytovány pod názvem Click Credit. Tyto malé půjčky patří mezi nejlevnější na nebankovním trhu.

Jak funguje japonská půjčka?

Zákazník si ze začátku může půjčit sumu od 1000 až do 4999 Kč. Splatnost je 30 dnů. Za každých půjčených 1000 korun klient zaplatí 33 Kč. O tuto půjčku se může požádat na internetových stránkách japonské půjčky, kde se vyplní formulář. Schvalování probíhá automaticky. Výsledek je pak znám žadateli do jedné minuty. Do online formuláře se uvede telefonní číslo a mailová adresa. Následně se musí podepsat souhlas se zpracováním osobních údajů. Další kolonky obsahují příjmení, jméno, trvalé bydliště, rodné číslo, číslo občanského průkazu, státní příslušnost nebo číslo bankovního účtu.

Japonská půjčka recenze

Každého jistě zajímá kolik celkově zaplatí za půjčení peněz od této společnosti. Již bylo řečeno, že se jedná o nejlevnější produkt mezi rychlými půjčkami. Za každých tisíc korun se zaplatí poplatek 33 Kč. To znamená že do měsíce vrátím 1033 korun. Pro vyšší zabezpečení se vyžaduje zaslání jedné koruny na účet společnosti pro ověření totožnosti žadatele. Schvaluje se obvykle vysoké procento všech žádostí. Žádost o půjčku je zamítnuta zpravidla lidem, kteří nesplácejí své dluhy nebo jsou v exekuci.

V případě schválení japonské půjčky – nejdříve se na stránkách objeví návrh smlouvy a klientovi přijde email s dokumenty. Zároveň přijde potvrzovací kód na mobil. Po přečtení smlouvy je vyžadováno potvrzení prostřednictvím SMS kódu. Následně je nutné ověřit identitu klienta zasláním 1Kč na bankovní účet Home Creditu. Těmito akty se stává smlouva uzavřenou. Peníze jsou zaslány na účet do druhého dne. Ještě je zde expresní možnost zaslání půjčky do 10 minut za poplatek 199 korun. Toto rychlé odeslání je možné pouze na účty, se kterými má Home Credit sjednanou tuto formu rychlého zasílání.

Půjčka japonská – výhody a nevýhody

K hlavním výhodám této půjčky patří rychlost vyřízení. Celá procedura probíhá online a výsledek je známý do několika minut. Poplatky za poskytnutí peněz jsou na nízké úrovni vzhledem k výši úroků na celém nebankovním trhu. Je nutné počítat s tím, že se půjčka splácí z účtu na který byla zaslána. Pro lidi, kteří nestihnou splatit půjčku včas, existují poplatky za pozdní splacení. Uplatňují se následná pravidla. Když klient zaplatí alespoň 20 procent z půjčené sumy, odloží se termín splatnosti o 30 dnů. Toto se může opakovat až pětkrát. Za toto odložení je vždy účtováno 49 korun za 1000 korun. Pokud nedojde ani po uplynutí těchto termínů ke splacení, existují ještě náhradní termíny, než případ může skončit u soudu. K další výhodě se počítá řešení případných problémů soudcem a ne rozhodcem.