Jak na splacení hypotéky

Jak správně splatit hypotéku, je tématem dnešního článku. Jde hlavně o včasné splacení hypotéky. Některé banky umožňují zaplacení mimořádné splátky. Jde většinou o jednu nebo dvě splátky během roku. Dále je dobré dávat pozor na poplatky, které si banky účtují za toto splacení.

Předčasné splacení hypotéky

splacení hypotékyHypoteční úvěr lze předčasně splatit několika způsoby. Konkrétní informace se každý dozví ve své smlouvě o vedení úvěrového účtu. Dříve lze splatit tento typ úvěru a lze tak výrazně ušetřit. Nicméně jak již bylo řečeno, splacení neprobíhá bez poplatku. Je tak nutné zaplatit určité náklady.

Hypotéky jsou většinou poskytovány bankami. Nicméně i zde lze použít nebankovní firmu. Určitý druh hypoték poskytuje společnost Vita Credit. Jedná se zde o úvěry na bydlení. Poskytuje se zde ručení nemovitostí.

Otázkou tedy zůstává jestli využít bankovní nebo nebankovní hypotéku.

Bankovní hypotéka

Tento druh vypůjčení peněz má výhodu v nižších nákladech. Banky poskytují nízké úroky. Nejvýhodnější podmínky však získá pouze velmi bonitní klient. Bonita zde znamená finanční situaci klienta. Žadatel o hypotéku nesmí být v registru dlužníků a jeho zaměstnání by mělo být stálé. Příjem musí dosahovat určité výše.

Nebankovní hypotéka

Tuto hypotéku je snadnější získat. Mezi nevýhody patří vyšší úroková sazba než u běžné banky. Žadatel ručí jinou nemovitostí za tyto poskytnuté finance. Peníze jsou vyplaceny na účet nebo poštovní poukázkou. Jaký druh hypotéky zvolíte, závisí na vaší individuální finanční situaci.