Jak na refinancování úvěrů

Refinancování úvěru je v České republice v podstatě známá věc. Nicméně kolem této záležitosti existuje ještě příliš mnoho otázek.

  • Hlavním důvodem pro refinancování úvěru nebo půjčky jsou stále snižující se úrokové sazby. Starší úvěr je možné převést do jiné banky, která poskytuje výhodnější úroky. Zákazník by měl hlavně sledovat výši úroků, délku splácení a výši splátky. Dále je třeba dávat pozor na různé poplatky.
  • Všechny věci okolo refinancování se dají vyřídit online pomocí webových kalkulaček. Jako výsledná suma vyjde sazba RPSN neboli roční procentní sazba nákladů. Po zadání údajů na webu konkrétní banky lze zjistit, jestli se vám tato transakce vůbec vyplatí.
  • K vyřízení refinancování obvykle stačí potvrzení o výši příjmů. Žádost se většinou podává online přes internet. V případě dalších věcí vás banka kontaktuje a vyžádá si doplňující informace.
  • Mnoho lidí, kteří o refinancování úvěru uvažují se domnívají, že není možné u stávajících bank dosáhnout nějaké výrazné slevy. Na současném bankovním trhu je možné díky velké konkurenci získat zajímavé nabídky. Nicméně je dobré vždy hodnotit výslednou nabídku po započítání celkové ceny úvěru, která zahrnuje i různé poplatky.
  • K dalšímu omylu dochází, když si lidé myslí, že je možné provést refinancování pouze bankovních úvěrů. U bank je možné refinancovat i některé nebankovní úvěry. Nabízí se i možnost sloučit několik půjček a úvěrů z kreditních karet.