Jak na online půjčky

Spotřebitelské půjčky je možné sjednat snadno přes internet. Online sjednání půjčky sebou nese několik výhod. Tímto způsobem se dá ušetřit čas a především poplatky za sjednání úvěru na pobočce. Nicméně při vyřízení online půjčky je třeba dbát několika zásad. Hlavním cílem je vzít si půjčku, která je transparentní a má přehledné podmínky. Úvěry s nejnižšími úroky nabízí již tradičně banky, ale schválení každé žádosti neprobíhá automaticky. Bankovní domy mají zpravidla přísné podmínky na každého zájemce o půjčku. Vyžaduje se trvalé zaměstnání a dostatečně velký příjem. Celkově se také hodnotí finanční bonita každého žadatele. Pro neúspěšné žadatele o bankovní půjčku se nabízí možnost hledat alternativu u nebankovního sektoru. Podmínky k získání peněz zde nejsou tak přísné, ale na druhou stranu je to vykoupeno vyššími úroky.

Jak vybrat půjčku správně

Obecně se doporučuje důkladný průzkum celého spektra půjček a úvěrů. Nikdy byste neměli brát hned první nabídku, která se vám naskytne. Důležité je porovnat několik poskytovatelů půjček a následně porovnat jednotlivé parametry těchto finančních produktů.

Poskytovatelem půjčky by měla být zavedená banka nebo nebankovní společnost. U velké firmy se snižuje riziko nekalých podmínek.

Vždy sledujte údaj o úrokové sazbě a následně RPSN sazbu neboli roční procentní sazbu nákladů. Do této sazby se zahrnují veškeré náklady spojené s půjčkou.

Na informačních materiálech musí být uvedeny veškeré informace o poskytovateli peněz a také celková částka, která bude splacena.

Nezbytné je dávat pozor na skryté podmínky v úvěrových smlouvách. Některé nebankovní společnosti zde zahrnují velké poplatky za pozdní splátky nebo za předčasné splacení půjčky.
 

Největší poskytovatelé online půjček:

Cetelem – na stránkách této nebankovní společnosti si každý může spočítat svoji půjčku na kalkulačce a následně pak přejít k samotné žádosti. Po odeslání žádosti probíhá předschválení a je navržena konečná smlouva. Potom je potřeba doložit požadované dokumenty a dojde ke schválení půjčky.

GE Money Bank – tato banka nabízí Express půjčku. Přes internetovou aplikaci si lze spočítat přibližné náklady na celý úvěr. Občas se zde objeví akční nabídky, které nabízí určité výhody.

Cofidis – tato nebankovní společnost nabízí online půjčku od 20 000 Kč do 500 000 Kč. Stačí vyplnit požadované údaje a žadatel se dozví předběžnou nabídku. V této nabídce jsou uvedeny základní parametry půjčky.

Jak se sjednává online půjčka

  • Nejdříve je nutné si vybrat druh úvěru a uvést výši půjčované částky. Důležité je také znát dobu splatnosti.
  • Potom se vyplní online formulář, kde se uvedou vaše příjmy a výdaje. Na základě těchto informací úvěrová společnost posoudí vaší schopnost splácet půjčku.
  • Následně dojde k učinění nabídky půjčky ze strany finanční společnosti. Dozvíte se veškeré podmínky půjčky.
  • Pokud obě strany souhlasí s navrženými parametry půjčky, dojde k podpisu smlouvy buď poštou nebo na pobočce. Peníze jsou pak zaslány na účet do několika hodin.
  • Nezbytným podkladem k sjednání půjčky je dodání všech potřebných dokumentů. Důležité je uvést číslo bankovního účtu, na který budou peníze zaslány. Požadovaná potvrzení k půjčce se liší podle poskytovatele. Sem zahrnujeme výpisy z účtu, potvrzení o zaměstnání nebo o výši příjmu.