Jak na mikropůjčky – test a srovnání

Jaké mikropůjčky jsou vhodné a co je o nich třeba vědět. Tyto poznatky by měli vyplynout z nového testu malých půjček, který provedl internetový server bankovnípoplatky.com. Jde tak o zajímavou pomůcku pro zájemce o půjčení malých částek do výplaty. V testu byli prověřovány různé podmínky mikropůjček. V uskutečněném testu se zvolila půjčka ve výši 3000 korun s dobou splatnosti 30 dnů.

Hodnocení se provádělo podle deseti kritérií. Jde o uvedení telefonního čísla na svých stránkách či informačních materiálech. Dále je zde funkčnost telefonních čísel a to zda se klient může normálně dovolat. Jako třetí kritérium je zde půjčení lidem v exekuci. Zde je na to nahlíženo různě podle jednotlivých poskytovatelů mikropůjček.

Velmi důležitou podmínkou je také použití rozhodčích doložek. Dále je zde řešení sporů v České republice. Velmi důležitým aspektem je předávání pohledávky k vymáhání třetím osobám. Sedmým kritériem je ověření totožnosti žadatele o mikropůjčku. Následně je zde členství v registrech. Společnosti, které mají členství v těchto organizacích mohou zde vidět informace o jednotlivých žadatelích. Poslední dvě kritéria zahrnují možnost prodloužení splatnosti půjčky a také sankční podmínky.

Výsledky testu

 1. Click Credit
 2. Zaplo
 3. Kouzelná půjčka
 4. Kredito 24
 5. Omega půjčka
 6. NetCredit
 7. Půjčkomat
 8. Ferratum Bank
 9. Kredia
 10. Via SMS
 11. Money Now
 12. Crediton
 13. Perfect money
 14. Express Credit
 15. Creditsor

Vítězem celého testu se stala společnost Click Credit. Výhodou tohoto poskytovatele mikropůjček jsou nízké poplatky za poskytnutí peněz. Tato společnost má všechny podmínky pro půjčení přehledné a také sankční podmínky jsou velmi přijatelné. Na druhé místo dosáhla společnost Zaplo a třetí místo patří Kouzelné půjčce. V první pětce jsou ještě firmy Kredito24 a Omega půjčka.

Celkově jsou tyto malé půjčky dosti rizikové. Obvykle je využívají lidé, kteří mají před výplatou. každý zájemce o takovéto půjčení by si měl vše rozmyslet a zhodnotit jestli bude půjčenou sumu schopen splácet. Jde zde také o spočítání celkových nákladů na půjčku. Tento údaj můžeme najít v RPSN, které jsou na stránkách každého poskytovatele malých půjček.