Investice online

Nacházíme se v době, kdy není problém investovat naše peníze do aktiv, které se nacházejí po celém světě. Tyto investice online se provádějí většinou pomocí internetových obchodních platforem. Každý broker disponuje tímto obchodním nástrojem. Je tak jen na klientovi, jakého finančního brokera si vybere a bude přes něj činit své investice.

Druhy investic online

investice onlineNejčastěji se online obchodují cenné papíry. Sem můžeme zařadit investice online na světových burzách. Skrze obchodní platformu si klient vybere akcie a pak zadá nákupní příkaz. Existuje několik druhů obchodních příkazů. Každý investor by se před samotným obchodováním měl důkladně seznámit s obchodní platformou a poté teprve začít investovat.

Vedle cenných papírů existuje obchodování s komoditami. Komodity jsou oblíbeným investičním instrumentem. Sem můžeme zahrnout bavlnu, kakao, rýži a mnoho dalšího zboží. Obchodníci zde investují online pomocí finančních derivátů. Spekulují vlastně na pokles nebo vzestup ceny dané komodity. Tento způsob zhodnocování peněz je však považován za více rizikový.

Bezpečné investování

Při investování našich peněz musíme předcházet různým rizikům. Tento fakt znamená, že bychom měli obchodovat jen u ověřených brokerů. Takovýto broker by měl splňovat přísné kritéria regulačního úřadu ve své zemi. U nás tento dohled plní Česká národní banka. Je tedy nezbytné dodržovat všechny prvky bezpečnosti, abychom zamezily co nejvíce rizikům.