Investice do zlata – diskuze

investice do zlata diskuzeZlato prožívá v poslední době období poklesu. Není tomu tak dávno co někteří analytici vynášely tento kov do nebes. Není pochyb, že zlato svou cenu má a v budoucnosti mít bude. Otázkou ovšem bude, jestli rekordní cena zlata z předchozích let bude srovnána v nějaké rozumné blízké době v budoucnosti. Pokud pojmeme investice do zlata jako předmět diskuze, nalezneme mnoho protichůdných argumentů.

Zlato jako jistota

V minulosti platilo, že zlato se stává v dobách nejistoty určitým garantem udržení hodnoty investice. V poslední době se však zdá, že tyto poučky přestávají platit. Nynější diskuze ohledně investice do zlata by se měly ubírat jiným směrem. Pravděpodobně bude nutné na zlato pohlížet jako každou normální investici a dostatečně si vybavit své investiční portfolio.

Uskutečnit či neuskutečnit nyní nějaké investice do zlata, zůstává otázkou do diskuze. Investoři musí brát v potaz nové praktiky centrálních bank. Světové centrální banky hromadně přistupují ke kvantitativnímu uvolňování, což v laické řeči znamená pumpování nově vytištěných peněz do ekonomiky. Budoucnost investice do zlata zůstává otevřená.