Investice do španělských nemovitostí

HypotekyZajímavou možností investice je koupě nemovitosti ve Španělsku. Od roku 2007 klesly ceny nemovitostí ve Španělsku o 40 procent. Nejvíce se tento pokles týká přímořských nemovitostí. Celkově je Španělsko otevřeno investicím ze zahraničí. Britové jsou zde ve velkém počtu zastoupeni jako kupující. Zpravidla se jedná o britské důchodce.

Podle odhadů realitních kanceláří je na prodej zhruba 30 tisíc nemovitostí, které leží na pobřežích Španělska. Nemovitosti zde prodávají i španělské banky, které svým klientům nabízejí zároveň hypotéky a půjčky. Přímé prodeje od vlastníků jsou zastoupeny ve velmi malém počtu.

Z Evropanů projevují nejvíce zájmu o nákup nemovitosti ve Španělsku obyvatelé Norska, Švédska a Finska. Dále to jsou Britové, Francouzi a Belgičané. V budoucnosti se očekává zájem investorů z Asie, Ruska a latinské Ameriky.

Španělsko pomohlo těmto novým investorům schválením zákona, který upravuje žádost o trvalý pobyt. Zájemci mimo EU tak mají zajímavou možnost jak se trvale usadit v této zemi. Občanům EU pomůže trvalý pobyt snadněji k hypotékám.