Investice do podílových fondů

investice do podílových fondůV dnešním článku se přesvědčíme jak výhodné jsou investice do podílových fondů. Na finanční trhu existuje mnoho druhů podílových fondů. Každý takový fond má jiné zaměření. Nicméně hlavním posláním těchto fondů je zhodnotit klientovi peníze.

My však můžeme udělat mnoho věcí pro to, aby naše investice do podílových fondů nebyla znehodnocena. Důležité je tedy vybrat ten správný fond. Takový vhodný podílový fond se pozná podle své výkonnosti v minulých letech.

Jak provádět investice do podílových fondů

Investice do fondů se dají vykonávat několika způsoby. Nejdříve si musíme vybrat jak moc velké riziko chceme podstoupit. Jedná se o konzervativní investory, kteří mají míru rizika na velmi nízké úrovni. V tomto případě je nejlepší investovat do fondů, které se zaměřují na peněžní trh nebo dluhopisy.

Podílové fondy peněžního trhu

Tyto fondy jsou známé pro svůj nízký výnos. Stačí li nízká míra výnosů, volba investice do peněžního fondu je tou pravou. Správci těchto podílových fondů investují svěřené peníze do jednotlivých měn. Ukládají vlastně peníze na termínované vklady mezi bankami. Z tohoto důvodu je výnos tak nízko.

Dluhopisové peněžní fondy

Tyto fondy investují své peníze do dluhopisů. Většinou se jedná o dluhopisy, které vydávají národní státy. Ještě do nedávna se zdála tato investice jako absolutně bez rizika. To se ale s příchodem finanční krize změnilo. Na případu Řecka můžeme vidět, že i stát se může dostat do platební neschopnosti. Zde přišli investoři o více než polovinu své investice do podílových fondů.