Investice do firem

investice do firemJednou z možností jak zhodnotit své volné finanční prostředky je investice do firem. Zde je ovšem nutné podotknout, že se musí jednat o firmy dobré a výkonné. Na začátku takovéto investice však nevíme nikdy spolehlivě jestli se to skutečně vyplatí. Před samotnou investicí bychom si měli provést několik základních sběrů informací.

Kvalitní firma se pozná podle několika znaků. Investice do firem by tak měla být výsledkem soustavné činnosti sbírání potřebných informací. Bude nutné si tedy označit co je důležité pro úspěšné vložení prostředků do podnikatelské příležitosti.

Jak se provádí investice do firem

Takováto forma investování se může provést několika způsoby. Jednou možností je vložit peníze jako tichý společník. Investor zde má základní vklad, na které se s podnikatelem dohodnou. Rozhodovací pravomoci zde většinou nejsou.

Rozhodující také bude jak vysoký podíl si investor pro sebe vezme. Toto záleží na konkrétní dohodě mezi firmou do které je investováno. Dále se musí zajistit podmínky fungování firmy. Investor si může stanovit různé obchodní podmínky pro svoji investici.

Základem je tedy vyhledat takovou firmu, která bude spolehlivá. Jak zjistíme, že investice do firem nám bude zhodnocena si můžeme ukázat. Výsledkem našeho vkladu do dané firmy by mělo být realisticky očekávané zhodnocení. Zde se můžeme bavit o jednotkách nebo desítkách procent za rok. Na druhou stranou se pak úspěšná firma může prodat a z této operace jsou další výnosy.