Nejlevnější americká hypotékaAmerická hypotéka představuje zvláštní druh úvěru, který je možné použít téměř na cokoliv. Nejde tedy jen o financování nákupu nemovitosti, ale také lze peníze použít třeba na nákup auta. Základním požadavkem pro poskytovatele americké hypotéky je zástava nemovitostí, která se musí nacházet na území České republiky. Tato hypotéka si získala oblibu zejména díky výhodnějšímu úroku než u běžného spotřebitelského úvěru. Na druhou stranu je zde vyšší úroková sazba oproti klasické hypotéce.

Při žádosti o nejlevnější americkou hypotéku je třeba vycházet ze srovnání všech dostupných podobných produktů na českém trhu. Pomocí výše uvedeného formuláře získáte přehled o nejvýhodnějších amerických hypotékách a zároveň přehled všech podmínek, které musíte splňovat. Jednotlivé podmínky u bank se téměř vždy různí v maličkostech. Tyto maličkosti pak mohou v konečném důsledku znamenat velkou úsporu při splácení úvěru.

Přehled nejlevnějších amerických hypoték:

Česká spořitelna poskytuje na tuto hypotéku úvěr od 4.5 %. Tento úvěr není nijak omezen na nákup nemovitosti, lze za něj pořídit cokoliv jiného. Každá žádost je posuzována individuálně a klient se dozví po případném schválení přesné podmínky a výši úrokové sazby.

Z dalších nabídek lze uvést americkou hypotéku od GE Money Bank, kde úrok začíná již od 4.89 procent. Dále může být zajímavá nabídka neúčelové hypotéky od Wustenrot, kde je možné počítat s úrokovou sazbou již od 5.79%. Z dalších českých bank, které nabízejí tento druh hypotéky je možné zmínit Fio banku, ČSOB, Hypoteční banku, Oberbank a Raiffeisenbank.

Co je třeba k vyřízení americké hypotéky?

Většina bank se dívá na příjmy za 3 až 6 měsíců. Obvykle se neplatí žádné poplatky, když hypotéka není schválená. Od nejlevnější americké hypotéky je nutno očekávat trochu vyšší úroky. Banky většinou poskytují částky až do 80 procent zástavní hodnoty nemovitosti. Doba splácení se pohybuje od 3 až do 20 let.

Výhodou americké hypotéky je to, že jí je možné splatit kdykoliv předem bez poplatku. Tento hypoteční úvěr lze také fixovat pevnou úrokovou sazbou. Znamená to jistotu třeba na 5 let, že se tato sazba nezmění. Žádost o americkou hypotéku může podat najednou více žadatelů. Z dalších dokladů jsou třeba doklady totožnosti, potvrzení o výši příjmů nebo daňové přiznání.