Hypotéky v roce 2013

V letošním roce končí fixace hypoték, které mají většinou vysoké úrokové sazby. Tisíce klientů kteří si před několika lety určili úrokovou sazbu, v tomto roce mají možnost refinancování své hypotéky. Lidé si tak mohou zvolit nového poskytovatele hypotéky, který poskytne zajímavější podmínky úvěru. Pojďme si nyní podívat na jednotlivé banky jaké poskytují úrokové sazby a podmínky k hypotékám.

Česká spořitelna

Česká spořitelna nabízí úrokovou sazbu 2,79 %. Jedná se o akci, která trvá od 8 do 21.4. 2013. Tato nabídka je platná pro klienty, kteří splňují standardní podmínky pro poskytnutí hypotéky. Jde hlavně o fixaci na pět let. ˇÚvěr je poskytován do výše 90 procent hodnoty nemovitosti.

Fio banka

U fio banky začíná úroková sazba na 2,79 procenta při pětileté fixaci. Hypotéka je poskytována až do 70 % hodnoty nemovitosti. Takto výhodné podmínky mohou využít klienti, kteří mají alespoň tříletou historii splácení úvěru bez problémů.

Komerční banka

U komerční banky můžete získat v akci od 1.4. do 30.4. 2013, úrokovou sazbu ve výši 2,99 procent s fixací na 3 až 5 let. Jde o hypotéku Klasik a v rámci akce budete mít zdarma zpracování úvěru, správu úvěrového účtu a zdarma je i ocenění nemovitosti.

Unicredit bank

Tato banka nabízí do 31.5. 2013 výhodné podmínky pro hypotéky, které uzavřete do 30.6. 2013. V případě refinancování si unicredit bank neúčtuje poplatek, není třeba dokládat výši příjmu. Pokud se rozhodnete koupit nemovitost, lze získat půjčku až do výše 100 procent hodnoty nemovitosti s úrokovou sazbou od 2,2 %.

ČSOB

ČSOB nabízí pro klienty, kteří mají u banky běžný účet hypotéku se slevou 0,3 procenta. ČSOB vám ještě odpustí 5 procent z výše úvěru, pokud u ní zůstanete po celou dobu splácení.

Equa bank

V měsíci dubnu je v nabídce Equa bank hypotéka BEZ a hypotéka FIT. Tyto hypotéky můžete získat se sníženou úrokovou sazbou o 0,3 procenta. Při žádosti o hypotéku BEZ není nutné dokládat příjmy. U hypotéky FIT equa bank bude zohledňovat vaši úvěrovou historii. Pomocí těchto hypoték lze financovat koupi bytu nebo domu, refinancovat stávající hypotéku, koupit auto, vybavení domácnosti nebo zaplacení studií.