Hypotéka OSVČ

Existují rozdílné podmínky pro získání hypotéky u zaměstnanců a OSVČ. Hypotéka pro OSVČ je daleko náročnější na získání všech potřebných podkladů. Zde se jedná hlavně o dodání daňových přiznání za poslední tři roky. Každá banka vyžaduje jiné dokumenty pro tuto hypotéku.

Hypotéka OSVČ se tak někdy může stát velmi těžko realizovatelná. Banky totiž velmi důsledně vyžadují po žadatelích o hypotéku podrobné dokumenty ke všem příjmům. Zjišťují si tak celkovou finanční situaci svého klienta.

Jak snadno je hypotéka pro OSVČ dosažitelná?

hypotéka osvčNa tuto otázku není lehká odpověď. Jedná se totiž o velmi specifické odvětví v poskytování hypoték. Osoby samostatně výdělečně činné mohou svůj příjem dokázat pouze daňovým přiznáním. Některé banky vyžadují toto přiznání za poslední rok. Další banky chtějí vidět příjem za poslední 2 až 3 roky.

Jde tedy o to, jak k tomu daná banka přistupuje. Více o bankovních podmínkách se dozvíte ve smluvních ujednáních. Každého, koho zajímá hypotéka OSVČ, je nutné připravit na náročný proces. Jde o celkovou přípravu. Musí se poskytnout co nejvíce potřebných dokumentů. Banka si pak může více vybrat a správně rozhodnout.

Takže tento druh hypotéky je určený pro osoby, které mohou prokázat svůj příjem skrze daňové přiznání. Některé osoby ani toto nemůžou učinit. Je to z toho důvodu, že pracují na nějaký druh smlouvy, který není typickým zaměstnáním ani podnikáním. Většinou se jedná o autorské smlouvy a podobné způsoby vydělávání peněz.