Hypotéka bez příjmu

Hypotéky jsou obvykle úzce vázány na žadatelův příjem. Banku tedy zajímá jak vysoká je naše mzda nebo příjem ze zaměstnání. Zaměstnanci to zpravidla mají jednoduší jak prokázat výši své mzdy. Jejich zaměstnavatel jim vystaví potřebné potvrzení, čímž získají potřebný podklad k úspěšnému vyřízení hypotéky.

Je hypotéka bez příjmu reálná?

hypotéka bez příjmuNicméně každý zájemce o hypotéku nemůže prokázat svůj příjem. Nejedná se jen o to, že příjem vůbec neexistuje, ale prostě je těžké ho dokladovat. Například podnikatelé někdy vzhledem k investicím do podnikání nemohou prokázat přesnou výši příjmu. Na finančním trhu se z tohoto důvodu nachází produkt pod názvem hypotéka bez příjmu.

Hypotéka bez příjmu by tedy měla primárně ulehčit situaci těm osobám, které nemohou prokázat svůj pravidelný příjem. Nicméně i tak banky zjišťují z jakého zdroje příjmy plynou. Lze tedy pochybovat, jestli hypotéka bez příjmu je vůbec k dispozici. Jako hlavní nevýhodu hypotéky bez dokládání příjmu lze uvést vyšší úrokovou sazbu a nižší poskytnutou částku vůči zastavené nemovitosti.