Home Credit půjčky prostřednictvím terminálů Sazky

Home Credit se začala zaměřovat na krátkodobé půjčky, které bude poskytovat prostřednictvím terminálů Sazky. Součást této společnosti pod názvem Click Credit bude mít na starosti tento segment mikropůjček. Mikropůjčky jsou v České republice již oblastí, která je poměrně známá. Nicméně ve většině případů se jedná o poskytnutí půjčky touto formou přes webové stránky.

home credit logo

Sazka dá Home Creditu k dispozici svých 4 tisíce terminálů. Zájemci si budou moct půjčovat částky do výše tří tisíc korun na dobu jednoho měsíce.

Mikropůjčky budou fungovat na principu žádosti přes internet. V případě, že bude půjčka schválena, může si klient požadovanou sumu vyzvednout u nejbližšího terminálu Sazky. Podle mluvčího společnosti, dostane půjčku nakonec každý třetí zájemce. Žadatelé o půjčky jsou prověřováni v registru dlužníků Solus a Home Credit.

Firma Click Credit prováděla během letních měsíců testování těchto mikropůjček. Studenti si mohli vypůjčit částku do výše 4999 korun. Jednalo se vlastně o koncept půjčky tisíc korun za 33 Kč za měsíc.

Dosud v tomto segmentu půjček působily firmy, které nabízely úroky za půjčení v řádu několika set procent za rok. Mikropůjčky prostřednictvím firmy Click Credit by měly mít roční RPSN 48 procent.