Druhy úvěrů

Na tuzemském finančním trhu se vyskytuje řada úvěrů. Poskytovateli těchto produktů jsou banky i nebankovní sektor. Jedná se o tak velkou šíři těchto služeb, že někdy je téměř nemožné zjistit, jaké druhy úvěrů se na trhu vůbec vyskytují.

Druhy sms úvěrů

SMS půjčky jsou v současné době velmi oblíbené. K vyřízení tohoto finančního produktu stačí obvykle poslat sms zprávu. Další možností je vyplnit online formulář. Potom se čeká na vyhodnocení. V případě pozitivního výsledku, peníze přijdou na náš účet do několika dnů. Záleží na tom, u jaké banky máme bankovní účet.

Hotovostní úvěry

druhy úvěrůSpecialistou na úvěry v hotovosti je zejména Provident. Tato společnost působí na našem trhu již několik let. Za tuto dobu si stačila vytvořit dostatečný okruh spokojených zákazníků. Provident se zaměřuje na poskytování těchto druhů úvěrů. Vše se vyřídí telefonátem do sídla společnosti. Následně je vám přidělen obchodní zástupce, který vám donese vámi požadovanou hotovost. Možnou nevýhodou tohoto hotovostního úvěru jsou trochu vyšší náklady, když tento produkt srovnáme s penězi poslanými na účet.

Úvěry na bydlení

Mezi další druhy úvěrů patří půjčky na bydlení. Tento sektor je doménou hlavně bank. Banky vedle hypoték poskytují i menší úvěry na bydlení. Tyto menší částky mají za úkol krýt potřeby peněz klientů. Občas se vyskytne nenadálý výdaj na rekonstrukci a běžná hypotéka toto není schopna pokrýt.