Bezúčelová hypotéka

Běžně poskytované hypotéky jsou určeny na pořízení vlastní nemovitosti. Jedná se většinou o koupi domu nebo bytu. Za hypotéku se obvykle ručí kupovanou nemovitostí nebo nějakou jinou. Za takto získané peníze lze tedy pořídit pouze to, co je předmětem této hypotéky.

Na finančním trhu je k dispozici i bezúčelová hypotéka. Tato hypotéka není vázaná na konkrétní nemovitost. Peníze z bezúčelové hypotéky lze použít na cokoliv. Peníze lze použít na nákup automobilu nebo takto lze financovat studium na vysokých školách. Dále se bezúčelová hypotéka používá na konsolidaci již stávajících úvěrů.

Poskytovatelé hypoték

Hlavní poskytovatelé hypoték jsou banky a nebankovní společnosti. Bankovní hypotéky jsou ve velké míře spojené s velkými nároky na žadatele. Bankám jde o finanční situaci zájemce o hypotéku a také o jeho zaměstnání či podnikání. Zaměstnanci dokládají potvrzení svých příjmů a také to jestli nejsou ve zkušební době. Bezúčelová hypotéka je primárně určena pro lidi, kteří již mají nemovitost, kterou mohou ručit. O tuto hypotéku je možné žádat se spolužadatelem.