Bezpříjmová hypotéka

Hypotéka je nejpoužívanějším nástrojem v oblasti financování bydlení. Velké většině lidí nestačí pouhé úspory na pořízení vlastního bytu či domu. Z tohoto důvodu je na trhu mnoho poskytovatelů různých hypoték. Díky velké konkurenci bank se klienti mohou dočkat velmi výhodných úrokových sazeb.

Klasická hypotéka s nízkou úrokovou sazbou je poskytována velmi bonitním klientům. Tyto nároky ovšem nesplňuje každý. Ne všichni žadatelé mohou doložit své příjmy. Z tohoto důvodu existuje v nabídce bank bezpříjmová hypotéka. Jedná se o hypotéku, u které klient nemusí dokládat výši svých příjmů.

Nevýhody bezpříjmové hypotéky

Mezi hlavní nevýhodu patří vyšší úroková sazba a menší poskytnutá celková částka. Banka zde vstupuje do rizika, že není seznámena s příjmy žadatele o hypotéku. Toto je asi hlavní důvod vyšších úroků. Dále dostane klient banky nižší částku na pořízení nemovitosti.

Bezpříjmová hypotéka je vhodným řešením pro podnikatele nebo osoby, které nemohou prokázat své příjmy. Nicméně každý žadatel o tuto hypotéku by si měl být vědom možných rizik, které plynou z vyšší úrokové sazby. Je třeba mít dobře naplánované splácení hypotéky i v době, kdy se třeba v podnikání nebude dařit.