Bezpečná investice

Jak by měla vypadat správná investice si ukážeme v dnešním článku. Investované peníze by měly splňovat několik důležitých požadavků, které investor má. Základním požadavkem je bezpečná investice. To znamená, že se jedná o takovou investici, kde je bezpečnost ceněna daleko více.

Možným problémem může být výnosnost. Bezpečná investice obvykle nemá požadovaný zisk. Jde o konzervativní uložení peněz. Tato forma investice je určena pro klienty, kteří nemají předem jasno tom, jaký zisk očekávat. Bankovní poradce by měl vše potřebné vysvětlit.

Správně zvolená bezpečná investice

Již bylo několikrát zmíněno, že bezpečnost v sobě zahrnuje menší výnos. S tímto ukazatelem je třeba se smířit. Kdo má zájem o vyšší výnos, měl by zaměřit svoji pozornost někam jinam. Toto se netýká pouze konzervativních investorů , ale celé další řady těch, kteří se věnují zhodnocování svých volných peněz.

Druhy bezpečných investic

bezpečná investiceMezi bezpečnou investici můžeme klidně zařadit vložení peněz na vkladové účty. Může tedy jít o spořící účty nebo termínované vklady. Zde se musí jednoznačně vyzdvihnout spořící účty, protože na těchto účtech můžeme volně nakládat a zhodnocení sice není vysoké, ale je stabilní. Mluvíme zde o úrokovém zhodnocení ve výši jednotek procent.

Další bezpečnou investicí je nákup státních dluhopisů. Zde se hodí uvést ministerstvo financí, které každoročně vydává dluhopisy. Někdy se jedná o spořící dluhopisy, kam pravidelně ukládáte své volné finance. V České republice jsou tyto cenné papíry velmi oblíbené. Zpravidla jsou vyprodané ještě během emise. Emise označuje proces vydání dluhopisů. Splatnost těchto dluhopisů bývá v řádech let.